Schronisko ma ograniczoną ilość miejsc dla nowych zwierząt. Niestety przyjęć jest zawsze więcej niż adopcji. Miejsc nie przybywa a zapotrzebowanie jest duże. Po zgłoszeniu przez policję czy urząd gminy pracownicy schroniska zaczynają poszukiwania bezpańskiego psa.  W ten sposób zwierząt w schronisku jest coraz więcej. Dlatego apelujemy i zachęcamy do adopcji.

W schronisku jest przepełnienie. W jednym boksie przebywają czasem nawet 4  psy. Jest to stanowczo za dużo. Bardzo trudno jest utrzymać wówczas porządek. Zwierzęta wyglądają wtedy gorzej i są w słabszej kondycji. Brakuje też miejsca w budzie dla wszystkich psów. Dlatego tak ważna jest adopcja. Zależy nam na dobrym stanie naszych zwierząt jednak bez Państwa pomocy nie damy sobie rady. Chcielibyśmy przesiedlić zwierzęta tak by w każdym boksie były max 3 psy. Prosimy więc wszystkich chętnych o dokonywanie adopcji.

Pies w domu zmienia życie. Wypełni ciszę odrobiną zdrowego hałasu. Będzie mobilizacją do spacerów. Będzie powodem do radości. Dla dzieci bardzo ważny jest kontakt ze zwierzęciem. Uczą się wówczas opiekować i troszczyć o żywą istotę. Uczą się także odpowiedzialności, zdobywają dodatkową wiedzę. Od zwierzęcia można się wiele nauczyć np. spokoju, którego tak bardzo w dzisiejszych czasach nam brakuje...


UWAGA!

Jeżeli chcecie Państwo zgłosić obecność bezpańskiego psa np. na swojej ulicy czy podwórku, bądź widzieliście takie zwierzę w terenie należy powiadomić o tym urząd gminy lub policję. Schronisko bezpośrednio nie przyjmuje takich zawiadomień. Dopiero po informacji od wyżej wymienionych instytucji schronisko może podjąć działania zmierzające do złapania bezdomnego zwierzęcia.

Nie przyjmujemy psów od prywatnych osób, którym zwierzę znudziło się bądź zaczęło sprawiać problemy, tudzież z innych powodów.

Nie przyjmujemy również żadnych innych zwierząt: kotów, ptaków, gadów itp. Schronisko zajmuje się tylko i wyłącznie opieką nad psami.